O Slovenski Bistrici
Pokrajina med Pohorjem in Halozami, ki vam jo predstavljamo, se razprostira na območju občine Slovenska Bistrica.
Pokrajina združuje pet naravnih območij: Polskavsko dolino, Ložniško dolino, Pohorje in Dravinjsko dolino ter seveda ožje mestno bistriško območje. Svet je izredno raznolik, pregleden in gospodarsko zanimiv; njegove turistične danosti so velike.
Celotno območje občin je zelo razgibano in primerno za številne športne in rekreacijske dejavnosti, kot so kolesarjenje, tek v naravi, pohodništvo, športno plezanje, v zimskih mesecih smučanje … Na svoj račun bodo prišli ljubitelji ribolova in v zadnjem času tudi ljubitelji športnega streljanja. Prijazni ljudje in vneti zagovorniki kulture vam bodo zmeraj pripravili presenečenje – lutkovno, gledališko, plesno, glasbeno ali pa tisto zlatorumeno v kozarcu, ki vam bo "okrepilo dušo in telo".
Osnovni podatki
Slovenska Bistrica spada po površini med večje občine v Sloveniji. Po površini je uvrščena na šestnajsto mesto, po številu prebivalcev pa na dvanajsto.
Površina: 260 km²
Število prebivalcev: 25.413
Podnebje
Območje leži na stiku subpanonskega in zmernega podnebja osrednje Slovenije, ki proti zahodu prehaja v subalpsko. Tukaj je območje vlažne, zmerno tople klime s padavinskim minimumom v zimskih mesecih. Spremenljivost klimatoloških elementov je posledica reliefa in različnih nadmorskih višin.
Slovenska Bistrica je gručasto naselje s pravokotno tlorisno zasnovo. Mesto se je razvilo na poplavni ravnici potoka Bistrica, ki priteče s Pohorja skozi Bistriški vintgar. Mesto ima 7809 prebivalcev in je gospodarsko, upravno in kulturno središče istoimenske občine. Zaradi neposredne bližine avtoceste Maribor – Celje ima ugodno prometno lego, v oddaljenosti 4 km pa se nahaja tudi železniška postaja na Črešnjevcu.